25X400M – Meziklubové utkání na 10 000M – RBZ PRAHA vs. SK BABICE ročník #0

Dráha, pár běžců, trochu fanoušků, jedno počítadlo se zvoncem, a basa Bráníků. To přesně stačilo k uskutečnění závodu, který jsme původně plánovali na jaro. Děkanka, stadion, který se stal místem tréninku amatérských běžců, kteří pochopili, že bez intervalového tréninku se nikam neposunou. Několik pražských spontánně vzniklých běžeckých klubů se tu schází v různou denní dobu, aby se zhoupli na laktátové křivce co nejvýš. SK BABICE si vyplachují ospalky potem při ranních trénincích. RBZ PRAHA a SK SVĚRÁK se tu snaží zapomenout únavu z práce ve večerních hodinách.

Organizace závodu oscilovala mezi prostým setkání ve večerních hodinách zakřičením start! a odběhnutím 25 kol a velkolepějšími představami s roztleskávačkami, nástupy týmů v krojích a s dechovou kapelou. Jirka Vaculík z Babic nakonec po delším časovém vzduchoprázdnu na jednom náhodném setkání na tréninku navrhl, pustit se do utkání ještě v létě v punkovější podobě. Nejlépe ráno ve všední den.

Nakonec se zvolil termín, určilo se bodování a ladila se narychlo forma. Bohužel Svěráci se nedokázali dostatečně namotivovat a v pátek 2.7. v 7 hod ráno z nich nikdo nepřišel. OD správce se podařilo sehnat počítadlo se zvoncem, jediné nářadí, které jsme nutně k závodu potřebovali. Vbíhat do posledního kola bez zvonění by bylo smutné.

Cena pro vítězný tým, byla 25 Bráníků v plechu, jelikož Braník je hned pod kopcem a za každé kolo se odměna, která draze jen chutná, hodí. Na lajnu jsme se rozřadili rychle, každý svůj cílový čas nadsadil, takže to nakonec vyšlo správně. Sešlo se nás 14 s jasnou převahou SK BABICE 9:5. O to víc jsme měli za RBZ PRAHA fanoušků. Pověstný člen týmu navíc se hodil. Nebyli lakomí a povzbuzovali i protivníky.

Na povel jsme vystartovali a hned se utvořili skupinky. První tři běželi Vašek z RBZ a Tadeáš s Karlem z Babic. Volněji to rozběhli Dan s Jardou z RBZ a později odstoupivší kvůli zažívání Lukáš Fráz. Skupina na čele se držela dlouho. Střídali se pravidelně po kole ve vedení. Karel nakonec nevydržel tempo Tadeáše a Vaška a v osmém kole nakonec cukl Tadeáš i Vaškovi. Druhá skupinka se rozdělila, do 5 km šli Jarda s Danem spolu, až nakonec Jarda přidal a zrychlením v druhé půlce se blížil k Vaškovi. Ondřej (RBZ) se držel svého plánu rozběhnout to za 3:40 a držel se ho víceméně až do cíle, doběhl za Danem a Jardou. V zadní části pole byla skupinka pěti Babičáků Jiří Vaculík, Lukáš Werner, David Yadel, Martin Hakl a Martin Fejgl. Postupně se roztrhala a kluci doběhli s rozestupem cca 20 s. Jediná žena Zuzka Bartasová se držel tempa okolo 4:00 s jistým zaváháním na 5 km, ovšem fanoušci splnil svojí povinnost a vyhecovali jí do dalších 12,5 kol. V Maďarských tabulkách nakonec dle bodování brala nejhodnotnější výkon (viz výsledky)! Martin Linda si držel podle hodinek pohodlné zažité tempo pod 40 min, nicméně technika zradila, když naměřila delší vzdálenost, takže to bylo těsně nad.

Bodování jsme, po dohodě mezi oběma týmy, zvolili sečtením výkonů prvních čtyř z každého týmu. Po převedení dle atletických tabulek se vítězem tohoto klání stalo RBZ PRAHA! Odveta bude jistě brzy. Z pojetí závodu byla většina nadšená, doufáme, že SK Svěrák příště přijme naší výzvu a ukáže kolik má v týmu silných běžců! Konkurence je na časech mezi 35-36 min v obou týmech silná, takže je s kým bojovat!

Výsledky zde.
Foto zde.