85. Velká Kunratická

Ideální počasí bylo kulisou letošní Velké Kunratické. Svůj křest si letos prožila Markéta s Milanem, premiéru v dresu RBZ zase Martin. Očekávaly se pěkné souboje, Ondřej, Vašek i Milan hlásili ambici vylepšit oddílový rekord (14:09). Kvalitní formu chtěl potvrdit Martin s Petrem, v důstojné přežití doufal Kuba.

Vlčáci startovali ve třech skupinách. První na trať vyběhl Jakub spolu s kamarádem Adamem v čase 11:08, s tratí a Adamem bojoval urputně a zatraceně dlouho. Bohužel podlehl, Kubovi zhořkl už druhý kopec na Hrádek, kde pochopil, že letos opravdu ne. Výsledek 18:06 je velkým zklamáním, které zhodnotil „Netřeba hledat výmluvy, za rok prostě znovu a jinak“.

V 11:30 na trať vyběhla naše nejpočetnější skupina Milan, Petr a 10 vteřin za nimi Ondřej s Martinem. Očekával se boj, ve kterém chtěl Ondřej vycvičit Milana. Věřil, že využije zkušeností „hahaha“. Běh je spravedlivý, Milan v krátkých terénních závodech ukazuje velkou formu, kdežto Ondřej od léta brousí Branickou cyklostezku, sice hodně, ale tempová placka je prostě jiná disciplína. Milanův výkon, byl absolutně dechberoucí. První půlku šel přesnou hranu, byl rychlý v kopcích, ale zůstaly mu nohy na běhatelnou rovinatou pasáž, kde se dělá výsledek. Ten Milan udělal fantastický, zaběhl 13:19. Čelisti nespadly jistě nejen nám. Oddílový rekord zlepšil o 50 vteřin a získal skalpy kvalitních soupeřů. Druhý souboj byl očekáván mezi Martinem a Petrem. Od začátku v tomto souboji hrál svou roli trápící se Ondřej, v kontaktu s ním se Martin vyhoupl až přes vrchol Hrádku, kde v technickém seběhu Ondřej cuknul a dotáhl se na Petra, s kterým v těsném kontaktu vyběhl třetí kopec. Na horizontu Petr zaspal, nástup rozběhnout se a s gumovýma nohami bojoval velmi dlouho. Pocit, že pohyb je zase běh přišel až při traverzovém seběhu. Martin celou dobu Petra viděl před sebou a Petr Martina za sebou tušil, i díky tomu byli oba schopni vymáčknout ze sebe maximum a došlo k raritě, kluci doběhli v čase na desetinu vteřiny stejném.

Markéta s Vaškem startovali spolu v 13:30, Václav letošní podzim neorientuje na výsledek, v tréninku měl drobné výpadky, výsledek jej moc neuspokojil a přijal ho s pokorou. Markéta byla na svou premiéru perfektně přípravna, z minulých let kdy fandila u trati už věděla, na kolik kroků se běhá který potok, jak po čtyřech na Hrádek a hlavně věděla, že chleba se láme po třetím kopci. I tak byla překvapena, jak těžký nohy na posledním kopci jsou a že nekonečná rovina zpátky k hrádku prověří morálku. Výsledek pod 20minut a umístění 38/350 je dobrý přislib pro příští rok.

Pro RBZ je Velká Kunratická srdcovka, závod který je povinností, takže druhou listopadovou neděli v Kunraticích neviděnou.

Milan 37./2202. 13:19.3 (PB/ oddílový rekord)
Vašek 124./2202. 14:38.3
Ondřej 140./2202. 14:43.0
Petr 205./2202. 15:18.4 (PB)
Martin 205./2202. 15:18.4 (PB)
Markéta 91./344. 19:33.1 (PB)