Běh Olympijského dne Praha 2014

Tradiční letní závod na deset kilometru, v minulých letech byl tento závod ve znamení rychlé trati, dobré konkurence a  pro běh špatného počasí. V letošním roce byl pořadatel nucen trať upravit z důvodu výstavby nového sídla ČMFS. Novou letošní trať závodu pořadatel odhalil až těsně před startem a bylo to trošku zklamání, jednalo se o variaci na Runtour, tedy trošku pomalejší trať s úsekem 1 km po značně rozbité a úzké cestě.  Počasí letos podle předpovědi ukázalo vlídnou tvář a bylo takřka ideální pro běh.  Sestavu RBZ reprezentoval pouze Martin a Ondřej, před závodem oba hovořili o útok na svá maxima. Realita bohužel nebyla až tak růžová.

Ondřej: Strategii závodu si plánoval: prvních 5 km v čase okolo 18:00 a druhou půlku minimálně udržení tempa první části. Závod rozběhl dle plánu, rychle se mu podařilo utvořit dobře spolupracující dvojici střídající se v držení tempa. V půlce závodu bohužel zaostával za plánem o 30 vteřin, ve zbylé části se podařilo jen nepatrně zrychlit. Čas v cíli 36:50 a celkově 18. místo, nebyl to výsledek dle očekávaní ale vzhledem k trati spokojenost.

Martin: Pokus o pokoření času 38 minut plánoval zahájením prvních 5 km v čase pod 19 minut a druhou půlku jít “na krev”. Od začátku závodu bojoval s tempem na metu 5 km  doběhl v čase 19:40, v následující části závodu vyhodnotil že na očekávaný výsledek nemůže dosáhnout a rozhodl se závod doklusal. Cíl v čase 41:30. Závod hodnotil jako velké zklamání a vyslovil se že silniční desítku už nikdy!