Běh Olympijského dne Praha 2015

Závodní sezóna je v plném proudu a běh pod olympijskými kruhy přilákal ve středu 24. června i trojici kluků z RBZ – Ondřeje, Martina a Miloše, doprovázenou Lukášem Janíkem, který si na Vltava Runu také vysloužil členskou legitimaci. Nikdo z nás není tak ambiciózní, aby vyhlašoval do světa nesplnitelnou touhu závodit na olympijských hrách, ale myšlenka společné sportovní aktivity pro všechny věkové kategorie v jeden den, je nám přesto blízká. Proto jsme se vydali na pražskou Ladronku na závod na 10km.
Přestože pořadatelé trasu každoročně trochu mění, je na Ladronce vždy rovinatá a poměrně rychlá trať. Letos se nám sice vyhnula velká vedra, ale sluníčko a mírný vítr i tak dokázali ukusovat vteřiny z větších ambicí. Běžela se dvě kola z jednoho konce parku na druhý, většinou na tvrdém povrchu. Závod odstartoval, přesně v 18 hodin závodník ze všech nejrychlejší – Pavel Maslák. Ondřej si od začátku běžel svoje tempo v širší špičce startovního pole, Miloš, Martin a Lukáš se dlouho drželi cíle doběhnout pod 40 minut. Pocity v cíli byly vzhledem k výsledkům všelijaké, posuďte sami:
15. místo – Ondřej Pistulka (36:29)
45. místo – Miloš Vacek (39:58)
47. místo – Lukáš Janík (40:01)
60. místo – Martin Stehlík (40:45)
Kompletní výsledky z hlavního závodu si prohlédněte na webu olympijského běhu.

Smutným faktem je, že pět barev olympijských kruhů letos zastínila růžová barva jednoho mobilního operátora, který si závod tak trochu přivlastnil, a přilákal i hodně začátečníků, kteří se o toleranci a fair play musí ještě dost učit. Celkově příjemná sportovní událost s vyššími ideály se tak bohužel opět stává obětí reklamy a komerce. Doufejme, že tomu tak není navždy.