City Cross Run 2016

Začátkem je třeba říci, že podobně jako loni jsem s tímto závodem vůbec nepočítal. O mém startu jsem se dozvěděl pár dnů předem, když mi kolega přenechal z důvodu nemoci svou registraci. Na víkend jsem již měl jiné plány, ale proč se v neděli nejít proběhnout.

Po pár hodinách spánku se sbírám a vyrážím směr Hellichova, kde špatným načasováním mrznu před startem déle než jsem chtěl. Startuji ze třetího koridoru a pevně doufám, že se nebude opakovat situace z loňska – špunt u brány do Jeleního příkopu. Po postupném startu a prvním ostrém kopci (první kilometr s převýšením přes 100 metrů) dobíhám běžce, kteří startovali ve skupinkách přede mnou. Neběží se mi špatně, hlídám se a jdu na můj vkus trochu opatrněji, nechci opakovat smrt v posledních kopcích z loňska. Přede mnou spousty běžců na předbíhání a já si dupu to své. Jelením příkopem proběhnu jako nic a už se škrábu na letnou. Napadá mě jak dlouho asi zvolené tempo vydržím, jsem koneckonců teprve ve třetině. V seběhu do Stromovky trochu vydýchávám a začínám se připravovat na stoupání ve vinici Svaté Kláry. Nebylo tak hrozné jak si ho pamatuji a najednou jsem v Bohnicích, kde mám zbylý úsek natrénovaný. To znamená poslední větší výběh a pak již jen nekonečná rovinka areálem léčebny. Pár pomalejších běžců mě v úzkém kopci pouští před sebe a já už vyhlížím bránu do areálu. Natahuji krok a doufám, že mi to do cíle vydrží. Rovinka je hrozná, ale stále je koho předbíhat. Hecuji se a předbíhám posledního běžce těsně před cílem.

Cílový čas 1:16:00 a první co mě napadlo je, že jsem o minutu a půl pomalejší než posledně. Když jsem se ale trochu probral zjistil jsem, že po mírné změně trasy se o pět set metrů závod prodloužil, čas je tak celkově lepší. I umístění se povedlo – z loňského 62. místa jsem letos udělal 51. z více než osmi set. Vzhledem k přípravě jsem to rozhodně nečekal a o to víc potěšilo. Před prokopským nočníkem skvělý test formy.