Pečecká desítka 2014

Tradiční jarní desítky – Memoriálu Jardy Kvačka – Pečecké desítky 2014 se zůčastnil Jakub, Miloš a Venda a navíc měli další doprovod. Všichni 3 si udělali osobáky, nejlépe si dle předpokladů vedl Venda, který se před závodem cítil na čas kolem 37min a nakonec všechny i sebe překvapil skvělým výsledkem 36:29!

Miloš:
Kdo dneska nebyl v Pečkách, tak o hodně přišel – sluníčko, suchá silnice, teplota kolem 13°C, divácká kulisa odpovídající vesnickému závodu, celkově ideální podmínky. Myslím, že organizace byla velmi dobrá. Od příjezdu až po start dobrý zázemí, plynulá registrace, dostatek másta na převlečení, atd. Za ty roky už to mají vychytaný. Na startu jsem stál s Vendou, kterej měl jiný ambice než já, ale i na Hvězdě se mi vyplatilo si podle něj nastavit tempo. Start lehce přepálenej, na 1. km asi 3:40, ale paradoxně to nebylo na škodu, ale spíš mě to postupem šasu víc a víc uklidňovalo, protože jsem věděl o nějaký případný rezervě. Dál jsem si držel průměr kolem 4:00/km a na obrátce měl tak 19:40. Bál jsem se jedině, abych neodpadl v druhý půlce, ale s každým dalšímm kilometrem jsem věděl, že to dám. Skupinka běžců, ve který jsem běžel, se pořád přelívala přede mě a za mě, ale pořád se bylo koho držet. Poslední 3km jsem se snažil zrychlovat a pár chlapů jsem ještě dal. Finiš podle sil byl asi kolem 3:50, podle garmina to opet nešlo, protože ukazoval rychlost 4:17 a v cíli vzdálenost 9,48km, šmejd. Oficiální čas 39:32 je zlepšení osobáku asi o 25 vteřin a celkově 169. místo. Velká spokojenost nejen s výsledkem, ale hlavně s atmosférou celý události. Takovou pohodu a radost s pivkem v cíli musí člověk zažít.

Jakub:
Přesně, jak píše Miloš, krásný závod, skvělá atmosféra a to počasí!! Jeli jsme do Peček s Vendou, jeho ženou, kámoškou a mým kámošem, co řídil. Potkali jsme se tam s Milošem a pár dalšíma známýma…čas bylo do startu 2hod, takže registrace, procházka, rozklus a na start, vše na pohodu. Já chtěl min. potvrdit čas z minulé soboty ze Kbel a ideálně se zlepšit, sen byl pod 42min. První kilometry docela peklo kvůli lidem, než se to natáhlo, ale pak už to šlo. Opět jsem si běžel svoje, na lidi nekoukal, do obrátky přesně dle plánu. Krizový byl 7. a 9. km, občas jsem někoho předběhl, někoho doběhl, ale tempo kolísalo. Na mocný finiš to nebylo, kromě posledních 100m. Čipový čas 42:20, takže 22s dole oproti Kbelím, trochu mě mrzí, že hranice 42min nepadla. Pivko v cíli to ale spravilo ;)

Venda:
Tak já jsem udržel trenky čistý a o to hlavně šlo. Jinak na devátym kilometru jsem se kouknul na hodinky a pořád jsem počítal, za kolik dám tak ten poslední kilák, a moc mi nedocházelo, že to bude pod 37. Jako největší odměna za to běhání po práci ve tmě, proto to dělám, ne? Ještě takhle sluníčkovej den? 36:29 – 70 místo…