Podzimní běh lyžařů Senohraby 2014

Tento závod je to nejlepší co krosový závod může nabídnout bahno,krásná a běhatelná trať , optimální délka a skvělá organizace, taková čistá běžecká radost!

Čas užít si běžecký svátek si nakonec udělal jen Ondřej a Martin. Borci do závodu vstupovali s ambici překonat své loňské výkony, stejně jako loni byli odstartovány ve stejném intervalu. Nakonec s toho bylo pro Ondřeje 22. misto a čas 00:32:47.2 a Martin vybojoval 50. místo za čas 00:35:11.2 .

Ondřej: Od začátku jsem se snažil jít na pocit, netlačit moc na pilu a hlídat si hlavně výběhy. V druhý půlce mi trošku docházelo, prudký kopec na 6km, byl fakt za odměnu a docela dobu mě dělalo problém vrátit se do rytmu. Od půlky jsem doufal že mě někdo doběhne a že se chvilku vyvezu, to se ale nestalo.  Výsledek mě překvapil, zlepšení o 30 vteřin jsem nečekal, věřím že by to šlo i líp při lepší pozici na startu.

Martin: Na konci sezony jsem našel formu, věřil jsem si, ale hlavně jsem si to chtěl užít!  Motivace stát na startu s Ondřejem, který je o dvě třídy dál rozhodně pomůže vybičovat se ještě k lepšímu výkonu. Do závodu jsme byli vypuštěni v intervalu po trojici, snažil jsem se držet Ondřeje, ale ten se mi ztratil asi po 2 km a zkoušet mít ho alespoň na dohled bylo naprosto zbytečné. Ten vlčák prostě umí lovit. Téměř do cílové rovinky se mě držel další bojovník, kterého jsem si vezl celý závod za zádech, v cílové rovince mě zkusil zlomit, to se mu nepovedlo a dal jsme ho. Nakonec to bylo zlepšení o skoro 30 vteřin oproti loňsku a to prostě potěší.