Pražský 1/2maraton 2014

RBZ opět nemohlo chybět na letošním půlmaratonu v Praze. Stejně jako v Pečkách se akce zůčastnil Jakub, Miloš a Venda. Ondřej bohužel kvůli zranění nemohl a číslo přenechal Vendovi.

Jakub se konečně dostal pod 1:40 a s časem 1:36:54 si zlepšil osobák o 4min. Tajný plán na 1:35 mu nevyšel, ke konci začal vadnout a byl prý rád, že zvedá nohy.

Venda měl čas 1:21:44, jeho osobák to není a chtěl to jít líp, ale v cíli byl spokojenej. Opět si uvědomil, že to není žádná super trať a že ty kostky jsou čím dál tím horší, asi stárne :-)

Milošův cíl byl pod 1:30, ale bohužel to nedopadlo:
Začal jsem opatrně a hlídal si svoje tempo 4:15 bez ohledu na to, že vodiči na 1:30 se pomalinku vzdalovali. Pořád jsem si říkal, že v druhý půlce závodu za to zkusím vzít a znovu se jim přiblížit. No to taky úplně nedopadlo. Na 15. km jsem měl poprvé čas na kilak 4:21 a přestože jsem se hecoval jak to šlo, opět se potvrdilo, že Rohanský nábřeží a pozdější kostky závodnika dokonale prověří. Po vyběhnutí z tunelu mi totalne došlo, tempo spadlo nekam ke 4:40 a už jsem věděl, že líp to nepůjde. Pořád jsem ale bojoval na posledních 2 kilometrech o osobák a snažil se ze sebe ždímat poslední zbytky sil. Výsledný čas 1:30:49 je zlepšení o 1:40 oproti loňsku. Nechci se na nic vymlouvat a nejsem nespokojenej. Loni jsem odpadl zhruba o 2 – 3 kilometry dřív, takže vím, kde jsou rezervy a na čem zapracovat. Pokud vyjde počasí v létě tak jako včera, zkusím ten čas atakovat v Miřejovicích, kde je oproti Praze opravdu rychlá trať (žádný kostky). Bohužel to počasí na přelomu července/srpna je loterie.

Na trati mohutně fandil Ondřej, Petr a Honza, kteří pořídili tyhle báječné fotky: