Pražský maraton a rychlostní trénink na SABZU

Ještě než vám naservírujeme zážitky z Vltava runu přečtěte si, jak se týden před závodem Lukáš popral jako jediný s PIM. Ve čtvrtek předtím, jsme si byli ještě zatrénovat na běhu SABZO. Trénink to byl kvalitní a bylo i umístění.

Pražský maraton 2016 – Lukáš

Můj dlouhodobý nešvar v závodech je, že se neohlížím na aktuální formu jako spíše na aktuální touhu. Ta mě letos postavila na start maratonu s plánem, že se zkusím co nejvíce přiblížit svému osobáku z loňska, nehledě na absenci adekvátní přípravy. Kalkuluji, že poběžím půlku v tempu kolem 4:25 a pak se uvidí. Běžím zostra a čas 1:32:42 ukazuje, že jdu ještě o něco rychleji. Okolo 28. kilometru se ovšem situace otáčí, vedro a protivítr si vybírají svou oběť. Upadám do deprese, které nepomáhá ani puchýř na noze a bolavá kyčel. Touha po skvělém výsledku se po 30. kilometru proměnila na prosbu o ukončení trápení. Podobný propad v druhé polovině závodu jsem dlouho nezažil a po několika letech musím rezignovaně přejít i do chůze. Chlácholím se, že se nesmím moc zničit před VltavaRunem (který se běží již za necelý týden) a poslední kilometry maratonu si užívám i přes celkově nedobrý výsledek. S přicházející křečí v lýtkách proběhnu cílem v čase 3:27:42 a jsem rád, že jsem rád.

16. závod SABZO – Běh ČEDOKU

Martin

Ten večer byl hlavně o přípravné schůzi na Vltavu a tak jsem asi bral i ten závod. Žádná nervozita, žádná očekávání. Nebylo nás tam moc a tak poprvé v životě stojím na startu v první řadě. Cílem je jít to někde na desítkovém tempu a na konci pořádně zabrat. Seběh na začátku není úplně příjemný, ale držím si kluky na dohled. Na „rovince ve střední části zůstáváme pár metrů za sebou tři a jde se přijatelné tempo. Mám velký respekt k hlavnímu stoupání na 2,3 km, a tak se nepouštím do žádných větších akcí. Na začátku kopce ztrácím jednu pozici, ale stehna začínají tahat, tak si stále držím své. Nahoře pak zrychluji a ubírám pozici zase někomu jinému. Už je ale pozdě se dostat dál a dobíhám si tedy pro 6. místo. Průměr 4:11 není žádný zázrak, ale při porovnání s kluky a s celkovým pocitem ze závodu je to odpovídající.

Prostě pěkný zážitek, dobrá náročnější trať, parádní počasí a nejlepší životní umístění. O kvalitě a množství konkurence se rozepisovat není třeba. ;-)

Ondřej

Vašek

Závod jsem pojal hlavně jako rychlý trénink. Soupeřů bylo pomálu, začali jsme s Ondřejem střídmě a byli jsme hned první. V seběhu jsem utekl trochu s ještě jedním závodníkem, za kterým jsem se držel na vrchol prvního kopce. Na horizontu jsem přidal a trhnul jsem se o pár metrů, které jsem postupně zvyšoval. Pod posledním kopcem jsem mírně zvolnil a vydupal ho s přehledm. Od rána mě bolelo břicho a začalo se to projevat, nicméně stihl jsem to do cíle a vyhrál jsem.