STRC – Motolské jamky 2014

Golfové hřiště Motol hostí už potřetí krosový přebor Prahy a končí zde I seriál krosových závodů Salomon Trail running cup. Kdy jindy mate možnost zaběhat si na greenu a nemuset se stydět, že nemáte luxusní oblečení, v bagu glofové  hole a co víc, nemusíte přitom zrovna ani vonět Chanelem a mít malý jeep abyste si dojeli na jamky. Jediné, co potřebujete je mít odhodlání a vlčí rychlost.

V neděli 2.11 se tak na 8km závodě sešlo přes 450 (nejen) borců, kteří si chtěli změřit síly. Na start se postavil jenom jeden vlčák Martin Roman, který měl pouze jeden cíl a tím bylo vylepšit čas z roků předešlých což bylo  v roce 2013 33:19 a 13 místo v kategorii. Bohužel trasa vedla jiným úsekem a po rychlém klesání se nešlo 300m rovně, ale rovnou do kopce, na což kyselina mléčná nereagovala zcela s povděkem.

Čtyři kola slibovaly dostatečnou zábavu a jediná výhoda tak byla, že nebylo mokro, ale zato místo slunečného počasí bylo taková mlha, že by se dala víc než krájet. Nakonec byl čas o 10s horší 33:29 a zajistil tak 21. místo v kategorii, což není zklamání, ale rozhodně ne velký úspěch.

Byla to taková malá příprava před velkou akcí, která nás čeká již za týden – Velká Kunratická. Držte nám palce pod Hrádkem!