Velká kunratická 2014

Letošní 81. ročník Velké kunratické provázeli technické problémy na straně  organizátora, které vygradovali v několikahodinový boj o volné registrace. Nakonec tento technologický závod vyhrál a úspěšně se registroval Ondřej, Vašek, Jakub a Martin. Všichni už se zkušeností z minulých let věděli jakou chuť mají kopce v Kunratickém lese. Pro členy RBZ je Velká kunratické závodem který patří do závodní termínovky, kombinace atmosféry a přísně tratě dělá s tohoto závodu něco víc. Do samotného závodu nakonec nenastoupil Václav, který nechtěl riskovat poraněné koleno, jenž léčí od zářijové účasti na B7. Výsledek ostatních borců nebyl vůbec špatný.

Ondřej: Doběhl v čase 14:16.9 na 85. místě. Oproti loňsku a osobnímu rekordu se propad o 10 vteřin. V po závodím rozboru dával Ondřej zhoršení za vinu, vlažejšímu rozběhnutí první poloviny závodu. Škoda, během celého podzimu dokazoval kvalitní formu a jeho cíl pokořit 14 minut, se zdál jako možný.

Martin: Čas pod 15. minut a nový osobní rekord na Velké kunratické byl potvrzením kvalitního podzimu. Martin do závodu vstupoval se změněnou taktiky. Plánoval soustředit sily na druhou polovinu závodu a využít svou kvalitu  v seběhu, toto přineslo ovoce v podobě cílového času 15:54.5 a 136. místa.

Kuba: Kuba ten všechny a hlavně sebe, svým výkonem překvapil. Doběhl v čase 15:58.6 na 294. místě. Zlepšení o více jak  3 minuty a čas pod 16. minut nečekal ani ten největší optimista. Kuba své zlepšení připisoval znalosti trati a dobré taktice, po šetření sil na druhou část závodu, kde se na Velké kunratické láme chleba.

Všem k výsledku gratulujeme a doufáme, že za rok se naše zastoupení ve startovní listině ještě rozroste. Velké díky také patří všem kdo přišlí podpořit k trati.